Hledání souborů a informací

Pro hledání (svých) souborů, dokumentů, kontaktů, mailů a dalších textových informací od svých kolegů jsem postupně vytvořil 3 vyhledávací (databázové) programy. Hledání má pokaždé obdobnou syntaxi jako při hledání v internetu. Lze zadat několik slov oddělených mezerou, přesnou frázi v úvozovkách, více variant oddělených čárkou nebo negaci s počátečním znakem minus atd.
Např. dvojice slov Praha Nusle vyhledá současně slovo Praha a slovo Nusle, fráze "Praha 4" vyhledá přesný text v úvozovkách a varianta Praha,Brno vyhledá Prahu nebo Brno.
Automaticky funguje hledání souborů podle názvu souboru a názvu složky resp. celé cesty k souboru. Možné je i fulltextové hledání z obsahu textových souborů, pokud jsou texty ze souborů předem vloženy do databáze.

Hledání textů a hudebních souborů na serveru v jazyku PHP lze spustit zde.
Vložené soubory lze okamžitě vyhledat podle jména souboru a složky, ale po vytvoření databáze textů lze hledat i fulltextově, jak je vidět zde.

Pro vyhledávání souborů i textů na osobním počítači byl vytvořen program Archiv.exe, který podle uživatelského nastavení ukládá informace z jednotlivých souborů nebo z celého stromu do databázových tabulek. Vyhledaný soubor je možno otevřít, vyhledaný text odstavce lze vkládat do okna editoru či prohlížeče. Stručný popis funkcí a návod k programu naleznete zde. Program lze provozovat i ve zdrojovém kódu skriptovacího jazyka AHK.

Třetím vyhledávacím programem je serverová aplikace Databáze zemědělských informací.